Serviciul Gospodărie comunală Și investiții

Serviciul de gestionare a câinilor fără stăpân

- În cadrul adăpostului de câini fără stăpâni administrat de către SC Salubritas SA, procedurile pentru adopție, adopție la distanță și revendicări sunt conforme cu legea nr. 258/2013 care reglementează gestionarea câinilor fără stăpâni.
- Adopția/revendicarea câinilor se face gratuit, pe baza declarației-angajament al cărei model o găsiți mai jos:

- formular revendicare/adopție persoane fizice (format .doc)

- formular revendicare/adopție persoane juridice (format .doc)

Tăieri definitive/tăierea coronamentului/toaletarea) arborilor

- Se completează cererea de mai jos și se trimite online pe adresa de email infopn@primariapn.ro sau se depune fizic la sediul Primăriei Piatra-Neamț, la camera 20.

- cerere (format .doc)
- Cererea este preluată de către Serviciul de Gospodărire Comunală și Investiții care împreună cu o comisie formată din Direcția Silvică, Direcția Agricolă și Agenția pentru Protecția Mediului Neamț  iau deciziile cu privire la cererile primite.

- Menționăm că arborii care vor fi igienizați sunt numai cei uscați, în curs de uscare și cei amplasați pe domeniul public la o distanță mai mică de 2 metri de imobile.

Dosare locuințe

- locuinţe pentru tineri (ANL)

- locuinţe din fondul municipiului în regim de închiriere