Proiecte de hotărâri privind aprobarea unor documentaţii de urbanism

Primăria Municipiului Piatra Neamţ aduce la cunoştinţă publică proiectele de hotărâri privind aprobarea unor documentaţii de urbanism, în vederea aprobării acestora de către Consiliul Local al Municipiului Piatra Neamţ, în conformitate cu prevederile Legii nr. 350/2001 privind Amenajarea teritoriului şi urbanismului, modificată în 2006 şi 2008.

Proiecte de hotărâri anul 2024

Intenția elaborare P.U.Z. și R.L.U.

SC ANDOS COM SRL în calitate de investitor, anunță publicului intenția de elaborare a P.U.Z. și R.L.U. aferent pentru – SCHIMBARE ZONĂ FUNCȚIONALĂ DIN L1c ÎN L3 PENTRU CONSTRUIRE LOCUINȚE COLECTIVE - pe terenul situat în intravilanul municipiului Piatra Neamț, str. Mihai Stamatin, nr. 31. Planul de situație poate fi consultat la sediul Primăriei Municipiului Piatra Neamț-Biroul Relații cu Publicul, ghișeul 2 și pe site-ul Primăriei Municipiului Piatra Neamț-Informații publice-Proiecte de hotărâri privind aprobarea unor documentații de urbanism. Publicul poate formula puncte de vedere  în scris direct la sediul Primăriei Municipiului Piatra Neamț și pe internet la adresa  de e-mail infopn@primariapn.ro, până la data de 08.03.2024 inclusiv.
     - memoriu (format .pdf)

- plan de situație (format .pdf)
     - cerere aviz oportunitate (format .pdf)

- Postat pe site la data de 23.02.2024

Elaborare P.U.Z. și R.L.U.

S.C.ANDOS COM S.R.L., în calitate de proprietar al terenurilor  NC 69091 și NC 69092, anunță publicului elaborarea P.U.Z. și R.L.U. aferent pentru– Lotizare teren pentru construire locuințe individuale locuințe, terenuri situate în intravilanul municipiului Piatra Neamț, str.Plantelor , nr.40.
Documentația poate fi consultată la sediul Primăriei Municipiului Piatra Neamț-Biroul Relații cu Publicul, ghișeul 2 (în fiecare joi între orele 1400 – 1600) și pe site-ul Primăriei Municipiului Piatra Neamț-Informații publice-Proiecte de hotărâri privind aprobarea unor documentații de urbanism. Publicul poate formula puncte de vedere  în scris direct la sediul Primăriei Municipiului Piatra Neamț și pe internet la adresa  de e-mail infopn@primariapn.ro, până la data de 28.03.2024, inclusiv.
     - memoriu (format .pdf)
     - proiect HCL (format .pdf)

- plan parcelar (format .pdf)
     - plan de situație (format .pdf)