Lansăm aplicația pentru contractarea locurilor de parcare de reședință (mai multe detalii)

Începând de luni, 12 septembrie, pietrenii vor avea la dispoziție portalul https://parcari.primariapn.ro pentru contractarea locurilor de parcare de reședință. (Regulament parcări)

Vă mulțumim pentru implicarea dumneavoastră

Misiunea Smart City și Declarația "Piatra Neamț 2020 - Oraș Inteligent"
Pentru detalii dați click aici

Dispoziția nr. 1275 din 18.05.2022

Privind convocarea Consiliului Local al Municipiului Piatra Neamţ în şedinţă extraordinară pentru data de 20.05.2022 ora 10:00, desfășurată în sala de ședințe a Primăriei municipiului Piatra Neamț, din str. Ştefan cel Mare nr. 6 – 8, cu următoarele proiecte pe ordinea de zi:

../common/calendar Postat la data de: 18.05.2022

Guvernanță corporativă

MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ în calitate de autoritate publică tutelară, asistată de expert independent FOX MANAGEMENT CONSULTANTS SRL, anunţă începerea procesului de recrutare şi selecţie pentru 3 (trei) poziţii de administrator al societăţii SC PERLA INVEST SRL - detalii

../common/calendar Postat la data de: 09.07.2024

Anunţ public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu

Primăria Municipiului Piatra Neamț, cu sediul în mun. Piatra Neamț, str. Ștefan cel Mare, nr. 6-8, județul Neamț - anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul "Amenajare zone de agrement Deal Cozla", propus a fi amplasat în județul Neamţ, mun. Piatra Neamț, punct ,,Cozla” – traseu turistic Trei Căldări. Informaţiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecţia Mediului...

Proiect de hotărâre

Proiect de hotărâre privind aprobarea documentului strategic Actualizare Program de Îmbunătățire Eficientă Energetică în Municipiul Piatra Neamț, pentru perioada 2021-2027
- detalii dezbatere (format .pdf)
- proiect de hotărâre (format .pdf)
- program actualizat (format .pdf)

Proiect de hotărâre - regulament

Municipiul Piatra Neamț anunță publicului intenția de aprobare a Regulamentului privind stabilirea criteriilor de identificare a clădirilor și terenurilor neîngrijite, precum și regulamentul de aplicare. Regulamentul este prezentat în Anexa la Proiectul de Hotărâre nr. 233 din 18.06.2024. Publicul poate formula puncte de vedere în scris, direct la sediul Primăriei Municipiului Piatra Neamț și pe internet la adresa de e-mail infopn@primariapn.ro, până la data de 09.08.2024, inclusiv.
- regulament (format .pdf)
- raport de specialitate (format .pdf)

Prim ajutor la caniculă

Tabel cu punctele de prim ajutor la caniculă - detalii (format .pdf)