Organizare dezbatere publică - PUG

Municipiul Piatra Neamț, cu sediul în strada Ștefan cel Mare, nr. 6-8, jud. Neamț, titular al planului, anunță publicul interesat asupra disponibilizării proiectului de plan, finalizarea raportului de mediu și organizarea dezbaterii publice pentru proiectul de plan propus și raportul de mediu pentru Planul Urbanistic General al municipiului Piatra Neamț.
     Dezbaterea publică va avea loc în data de 21 februarie 2017, ora 11.00, la Pavilionul Expozițional Municipal, bd. Republicii, nr. 17, municipiul Piatra Neamț, jud. Neamț.
     Proiectul de plan și Raportul de mediu pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Neamț, cu sediul în municipiul Piatra Neamț, P-ța 22 Decembrie, nr. 5, de luni până vineri între orele 9.00 - 12.00.
     Comentariile și propunerile se primesc în scris la sediul APM Neamț, până la data de 20.02.2017.
► Memoriu general propuneri urbanistice - PUG Municipiul Piatra Neamț - detalii (format .pdf)
► Propunerile (P) PUG, sintetizate pe domenii, pentru integrarea consideraţiilor de mediu, din perspectiva promovării dezvoltării durabile a municipiului Piatra Neamţ - detalii (format .pdf)
► Reglementări urbanistice - detalii (format .jpg)
► Raport de mediu pentru actualizare PUG Municipiul Piatra Neamț - detalii (format .pdf)