Lansăm aplicația pentru contractarea locurilor de parcare de reședință (mai multe detalii)

Începând de luni, 12 septembrie, pietrenii vor avea la dispoziție portalul https://parcari.primariapn.ro pentru contractarea locurilor de parcare de reședință. (Regulament parcări)

Vă mulțumim pentru implicarea dumneavoastră

Misiunea Smart City și Declarația "Piatra Neamț 2020 - Oraș Inteligent"
Pentru detalii dați click aici

Raportul campaniei “OSCAR, ȘARPELE HOINAR” în Municipiul Piatra Neamț

Campania „Oscar, șarpele hoinar” își propune să combată o serie de percepții negative privind siguranța în trafic și să promoveze modurile de deplasare durabile ca fiind distractive și sănătoase. Un alt beneficiu provine din descongestionarea traficului și reducerea aglomerației, în zonele adiacente școlilor.
Raportul campaniei “OSCAR, ȘARPELE HOINAR” în Municipiul Piatra Neamț - detalii (format .pdf)
- anexa - rezultate grafice (format .pdf)

../common/calendar Postat la data de: 22.12.2017

Organizare licitație publică pentru vânzare bun imobil – teren

Municipiul Piatra-Neamț anunță organizarea licitației publice pentru vânzarea bunului imobil – teren proprietatea privată a Municipiului Piatra-Neamț, identificat cu NC 70373, situat în Piatra-Neamț, str.Războieni fn.

../common/calendar Postat la data de: 12.09.2024

Direcția Taxe și Impozite

Direcția Taxe și Impozite Piatra Neamț anunță contribuabilii că la data de 30.09.2024 expiră ultimul termen scadent la plata obligațiilor fiscale datorate bugetului local. În acest sens, invităm persoanele fizice și juridice să efectueze plata acestora, după această dată urmând a se percepe majorări de întârziere în cuantum de 1% /lună sau fracție de lună conf. Art.183 alin.2 Legea 207/2015.
Impozitele și taxele locale pot fi achitate prin următoarele...
../common/calendar Postat la data de: 04.09.2024

Proiect de hotărâre

Proiect de hotărâre privind aprobarea procedurii de anulare a accesoriilor aferente obligațiilor bugetare restante la 31.08.2024 inclusiv, constând în creanțe de natură fiscală datorate bugetului local al municipiului Piatra Neamț