Direcția taxe și impozite Piatra Neamț informează contribuabilii

Începând cu data de 22.12.2023 nu se mai pot efectua plăți online pe site-ul www.primariapn.ro.
Începând cu data de 27.12.2023 nu se mai pot efectua:
- plăți prin P.O.S. la ghișeele instituției;
- plăți cu autentificare pe site-ul www.ghiseul.ro;
- plăți la ghișeele subunităților poștale amplasate în Piatra Neamț.
Termenele limită au fost astfel stabilite pentru a asigura decontarea plăților până la finalul anului în curs.
Restricțiile nu se aplică plăților în numerar la ghișeele instituției și plăților prin virament bancar în conturile deschise la Trezoreria Municipiului Piatra Neamț.
Având în vedere operațiunile de închidere an fiscal 2023, respectiv deschidere an fiscal 2024, în primele zile ale anului 2024, respectiv 03.01.2024 și 04.01.2024 în programul informatic de evidență a impozitelor și taxelor locale se vor putea efectua doar încasări în numerar reprezentând amenzi contravenționale, taxe judiciare, taxe autorizare, alte taxe.
Estimăm că începând cu data de 05.01.2024, vor fi reluate toate tipurile de plăți, inclusiv plăți privind impozite și taxe locale pentru bunurile aflate în proprietate, prelucrare declarații de impunere, emitere certificate de atestare fiscală.

../common/calendar Postat la data de: 20.12.2023