Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

În cadrul Programului Național de Cadastru și Carte Funciară, Primăria Piatra-Neamț a încheiat contractul de finanțare cu Oficiul de cadastru și publicitate imobiliară Neamț (OCPI) și va realiza cadastrarea gratuită a imobilelor din extravilanul municipiului Piatra-Neamț.
Cetățenii care dețin terenuri pe tarlalele Mintiana, Coasta Mintienei, Humărie 1, Coasta Școlii, Țigla, Grădina Dărmănești, Vărărie, Vărărie Asfalt, ICIL 1, Cozla, Podiș, Fundătura sunt invitați să ia legătura cu unul dintre cele două puncte de informare în vederea realizării demersurilor pentru înregistrarea gratuită în Sistemul integrat de cadastru și carte funciară:
1. SC Topoprest SRL cu sediul în Piatra-Neamț pe Bd. Dacia, bl. 7, ap. 4, parter, tel: 0754036838, de luni până vineri între orele 09-16;
2. Primăria Municipiului Piatra-Neamț, str. Ștefan cel Mare nr. 6-8, Serviciul Cadastru, de luni până vineri între orele 09-16.

../common/calendar Postat la data de: 19.02.2019