Informare pentru proprietarii de terenuri agricole degradate

Informăm toți proprietarii de terenuri degradate din municipiul Piatra-Neamț care ar putea fi incluse în perimetrele de ameliorare, despre posibilitatea de accesare de fonduri europene prin Planul național de relansare și reziliență prin Direcția Silvică Neamț.
Conform prevederile OUG nr. 155 din 3 septembrie 2020 privind unele măsuri pentru elaborarea Planului național de relansare și reziliență necesar României pentru accesarea de fonduri externe rambursabile și nerambursabile în cadrul Mecanismului de redresare și reziliență conform căruia România va beneficia de fonduri externe rambursabile și nerambursabile de cca. 79,9 miliarde de euro, din care o parte va fi dirijată la proiecte pentru combaterea eroziunii solului, corectarea torenților, pepiniere silvice, împăduriri și terasarea versanților.

../common/calendar Postat la data de: 10.12.2020