Direcția de Taxe și Impozite Piatra-Neamț

Contribuabilii persoane fizice și juridice beneficiază de o bonificație de 10% la plata cu anticipație a impozitului pe clădiri/teren/mijloace de transport datorat pentru întregul an, până la data de 31 martie 2021, inclusiv. Impozitul anual de pana la 50 de lei inclusiv, se plătește integral până la primul termen de plată.
Începând cu data de 07.01.2021 impozitele și taxele locale pot fi achitate prin următoarele modalități de plată:
• În numerar la ghișeele situate în Piatra Neamț:
    - În incinta Mall Forum Center, etaj 3, str. Cuejdi, nr. 1B;
    - Str. Ștefan cel Mare nr. 6 – 8, în incinta sediului Primăriei Municipiului Piatra Neamț, camera 20.
• Prin virament în conturile deschise la Trezoreria municipiului Piatra Neamț;
• Prin intermediul cardului bancar (P.O.S.), la ghișeele situate în incinta Mall Forum Center, etaj 3, str. Cuejdi, nr. 1B;
• Online accesând site-ul www.primariapn.ro;
• Online prin intermediul Sistemului Național de Plată Electronică, accesând site-ului www.ghiseul.ro;

../common/calendar Postat la data de: 07.01.2021