Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu

MUNICIPIUL PATRA-NEAMȚ, prin Primar Andrei Carabelea, cu sediul în județul Neamț, municipiul Piatra-Neamț, strada Ștefan cel Mare, nr. 6-8, anunță publicului interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul „Lucrări de consolidare pasarelă peste râul Bistrița (zona de agrement Ștrand-Hipodrom) din Municipiul Piatra-Neamț”, propus a fi amplasat în județul Neamț, municipiul Piatra-Neamț, curs de apă râu Bistrița, acces la zona ștrand dinspre str. Bistriței.
• Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Neamț, strada Piața 22 Decembrie, nr. 5 și la sediul titularului, Municipiul Piatra-Neamț, din județul Neamț, municipiul Piatra-Neamț, strada Ștefan cel Mare, nr. 6-8, în zilele de luni-joi, între orele 8,00-16,30 și vineri între orele 8,00-14,00.
• Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Neamț.

../common/calendar Postat la data de: 18.03.2022