Anunţ public privind decizia de emitere a acordului de mediu

Municipiul Piatra Neamț, titular proiect, anunţă publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare în categoria activităţilor cu impact potenţial semnificativ pentru care nu este necesară evaluarea impactului asupra mediului în cadrul procedurilor de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul: "Reorganizarea coridorului principal de mobilitate urbană pe axa EST-VEST (bulevardul Decebal, Piața Mihail Kogălniceanu, bulevardul Traian) – Obiect Pod peste Cuiejdi, piața Mihail Kogălniceanu", propus a fi amplasat în județul Neamţ, municipiul Piatra Neamț.
Prezentul deciziei de încadrare și motivele care o fundamenteaza pot fi consultate la sediul Agenţia pentru Protecţia Mediului Neamţ în zilele de luni - vineri, între orele 8.00- 16.00, precum şi la următoarea adresă de internet htpp://apmnt.anpm.ro.
Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării prezentului anunț.

../common/calendar Postat la data de: 23.02.2023